Subtitle

Echipa de under 12

Echipa de Under 12 a clubului nostru participă în fiecare an în competițiile interne (Campionatul Național Under 12 Outdoor, Campionatul Național Under 12 4X4 Indoor, turnee amicale), dar și internaționale, dacă situația financiară a clubului o va permite.

Cea mai importantă competiție, Campionatul Național, se desfășoară în fiecare an la Costinești, la Baza BTT, la începutul verii, imediat după încheierea Festivalului Național de Baby și Minibaschet.

Clubul nostru a fost prezent la Turneul Final în toate edițiile de campionat la care a luat startul (vezi Palmares).

Începând cu anul 2022, FR Baschet organizează Campionatul Național Under 12 4X4 Indoor, la care clubul nostru este participant. 

În cea de-a doua ediție a Campionatului Național Under 12 4X4 Indoor, în noiembrie 2023, echipa noastră a câștigat medaliile de bronz, primele medalii din cadrul clubului!. 

Antrenor Jakab Ágnes

Naționalitate
rouRomania
Echipa actuală
SMART U12, SMART U13, SMART U14, SMART U15
Foste echipe
SMART U12, SMART U13, SMART U14
Data nașterii
19 July 1994
Vârstă
29

Preparator fizic Vasile Boboș

Naționalitate
rouRomania
Echipa actuală
SMART U12, SMART U13, SMART U14, SMART U15
Data nașterii
1 April 1985
Vârstă
39

SMART Under 12

#PlayerData nașteriiVârstăÎnălțimeGreutate
rouAdelina Maria Kerecheș24 April 201014158-
rouLarisa Maria Harsa27 September 201112161-
rouSânziana Moroianu9 June 201113156-
rouAnna-Paulina Brândușan23 September 201013166 cm49 kg
rouPanna Pocsai12 October 201013169 cm-
rouAnamaria Revnic22 December 201013157 cm48 kg
rouLilla Erzsebet Tuson Bodi9 August 201013158,5 cm45 kg
rouIlinca-Andreea Orosan1 December 201112145 cm33 kg
rouHanna Moga21 July 201112155 cm39 kg
rouCristiana-Maria Hațegan15 October 201211155 cm-
3rouAndia-Loredana Câmpean25 June 201013167 cm52 kg
5rouIrina Haba28 February 201113156 cm41 kg
14rouAna Raluca Chendrean18 February 201014--
18rouTania Laszlo10 June 201014153 cm49 kg

Results

(TURNEUL FINAL, FINALA MICĂ)
41 - 37
Turneul Final Faze Eliminatorii U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team - CSM București

(TURNEUL FINAL, Faze Eliminatorii)
32 - 31
Turneul Final Faze Eliminatorii U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

LPS Alba Iulia - Smart Basketball Team

(TURNEUL FINAL, GRUPA 2A)
26 - 42
Turneul Final U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

CSȘ Premium Sibiu - Smart Basketball Team

(TURNEUL FINAL, GRUPA 2A)
36 - 61
Turneul Final U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team - Dan Dacian București

(TURNEUL FINAL, GRUPA 2A)
30 - 46
Turneul Final U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

ACS NBS Cluj - Smart Basketball Team

(FAZA 1, TURNEUL 2)
32 - 27
CN U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

LPS Alba Iulia – Smart Basketball Team

(FAZA 1, TURNEUL 2)
42 - 38
CN U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

ACS NBS Cluj – Smart Basketball Team

(FAZA 1, TURNEUL 2)
55 - 21
CN U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team – ACS LA Baschet Cluj-Napoca

(FAZA 1, TURNEUL 2)
38 - 46
CN U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

LT Lucian Blaga Reghin – Smart Basketball Team

(FAZA 1, TURNEUL 2)
63 - 35
CN U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team – ACS Gladius Lucky Dragons Tg. Mureș

(FAZA 1, TURNEUL 1)
31 - 47
CN U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team – LPS Alba Iulia

(FAZA 1, TURNEUL 1)
36 - 39
CN U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

ACS NBS Cluj – Smart Basketball Team

(FAZA 1, TURNEUL 1)
69 - 17
CN U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team – ACS LA Baschet Cluj-Napoca

(FAZA 1, TURNEUL 1)
35 - 33
CN U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

LT Lucian Blaga Reghin – Smart Basketball Team

(FAZA 1, TURNEUL 1)
76 - 17
CN U12 4X4 Indoor
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team – ACS Gladius Lucky Dragons Tg. Mureș

(10)
29 - 21
CN U12
2022-2023
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team vs ACS Primo Mega Ball Pitesti

(9)
24 - 38
CN U12
2022-2023
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team vs LPS Alba Iulia

(8)
48 - 24
CN U12
2022-2023
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

ACS KSE Tg Secuiesc vs Smart Basketball Team

(7)
23 - 62
CN U12
2022-2023
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team vs ACS NBS Cluj-Napoca

(6)
61 - 27
CN U12
2022-2023
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

CSS Sfantu Gheorghe vs Smart Basketball Team

(5)
34 - 40
CN U12
2022-2023
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

ACS Primo Mega Ball Pitesti vs Smart Basketball Team

(4)
29 - 33
CN U12
2022-2023
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

LPS Alba Iulia vs Smart Basketball Team

(3)
17 - 43
CN U12
2022-2023
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team vs ACS KSE Tg. Secuiesc

(2)
81 - 30
CN U12
2022-2023
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

ACS NBS Cluj-Napoca vs Smart Basketball Team

(1)
19 - 44
CN U12
2022-2023
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team vs CSȘ Sfântu Gheorghe

(CNU12 FINALA MICĂ)
11 - 17
Eliminatorii
2021-2022
Baza BTT Costinești

Smart Basketball Team vs. Sportul Studențesc

(CNU12 SEMIFINALE)
47 - 12
Eliminatorii
2021-2022
Baza BTT Costinești

Dan Dacian București vs. Smart Basketball Team

(CNU12 GRUPA)
50 - 5
Grupa
2021-2022
Baza BTT Costinești

Dan Dacian București vs. Smart Basketball Team

(CNU12 GRUPA)
22 - 19
Grupa
2021-2022
Baza BTT Costinești

Smart Basketball Team vs. MP Sport Timișoara

(CNU12 GRUPA)
35 - 16
Grupa
2021-2022
Baza BTT Costinești

Sportul Studențesc vs. Smart Basketball Team

(CNU12 GRUPA)
35 - 7
Grupa
2021-2022
Baza BTT Costinești

Smart Basketball Team vs. Sepsi Sic Sf. Gheorghe

(CNU12 GRUPA)
16 - 36
Grupa
2021-2022
Baza BTT Costinești

Smart Basketball Team vs. CSȘ Sf. Gheorghe

(CNU12 GRUPA)
25 - 19
Grupa
2021-2022
Baza BTT Costinești

Smart Basketball Team vs. CSȘ Sibiu

Clasament CNU12 4X4, Faza 1, Grupa A

Poz.TeamPCTVÎPMPPDIF
11991585288297
21773631342289
31664477320157
41664561333228
51119210651-441
61119246776-530

CLASAMENT CNU12 4X4, Turneul Final, Grupa 2A

Poz.TeamPCTMJVÎPMPPDIF
1633021594121
253211241177
34312108165-57
4330398169-71