U13: Calificare la Turneul Final A!

Echipa de Under 13 a clubului nostru s-a calificat la Turneul Final A, în urma meciurilor de la Turneul Semifinal care a avut loc la Brașov.

Echipa antrenată de Agnes Jakab a câștigat două meciuri și a pierdut unul în Grupa a II-a, calificându-se, astfel, de pe locul secund

În primul meci, jucătoarele noastre au trecut de CSM Alexandria, scor 51 – 29. Meciul a fost unul disputat, însă dominat de sportivele noastre mai ales după pauză.

Results

TeamSF1SF2SF3SF4FINAL
SMART U13141813651
CSM Alexandria1267429
În al doilea meci, fetele noastre au depășit gazdele turneului, ACS Zeiden Hoops, după un meci foarte echilibrat în prima sa jumătate, însă controlat de noi în repriza secundă, una în care echipa noastră a pus în scenă o apărare agresivă, care a lăsat, practic, fără minge adversarele.

ACS Zeiden Hoops Brașov – ACS Smart Basketball Team 29 – 64, și acestă victorie a însemnat calificarea la Turnel Final A.

Results

Zeiden Hoops Brașov8151529
SMART U131112261564

În ultima partidă, ACS Dan Dacian București s-a impus clar, scor 74 – 34, fetele noastre fiind lipsite de concentrare mai ales pe faza ofensivă, spre deosebire de bucureștence, foarte precise la acest capitol.

Results

DAN DACIAN2418211174
SMART U1391112234
În grupa de la Turneul Final, echipa noastră va juca împotriva formațiilor CSM București, CSȘ Premium Sibiu și ACS Genial Baschet 22 București.

În cealaltă grupă vor evolua CSȘ Craiova, ACS Dan Dacian București, LT Lucian Blaga Reghin și LPS Alba Iulia.

Turneul Final va avea loc în perioada 15 – 19 mai.