Echipa de under 14

Echipa de Under 14 a clubului nostru va participa în fiecare an în competițiile interne (Campionatul Național Under 14, turnee amicale), dar și internaționale, dacă situația financiară a clubului o va permite.

Cea mai importantă competiție, Campionatul Național, este programat să se desfășoare începând cu luna noiembrie, fiind structurat pe conferinte zonale, apoi pe regiuni și urmând să se încheie cu Turneul Final.

Clubul nostru a fost prezent la Turneul Final în toate edițiile de campionat la care a luat startul (vezi Palmares).

Următoarele meciuri – Under 14 – 2023-2024

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 1)
10:00
Faza 2 U14
2023-2024
Sala Sporturilor Cernat

Smart Basketball Team - ACS Ralph Brașov

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 2)
19:00
Faza 2 U14
2023-2024
Sala Sporturilor Cernat

CSȘ Gheorgheni – Smart Basketball Team

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 1)
10:00
Faza 2 U14
2023-2024
Sala Sporturilor Cernat

ACS KSE Târgu Secuiesc – Smart Basketball Team

Antrenor Jakab Ágnes

Naționalitate
rouRomania
Echipa actuală
SMART U12, SMART U13, SMART U14, SMART U15
Foste echipe
SMART U12, SMART U13, SMART U14
Data nașterii
19 July 1994
Vârstă
29

Preparator fizic Vasile Boboș

Naționalitate
rouRomania
Echipa actuală
SMART U12, SMART U13, SMART U14, SMART U15
Data nașterii
1 April 1985
Vârstă
38

Antrenor Coordonator Carmin Popa

Naționalitate
rouRomania
Echipa actuală
SMART U12, SMART U13, SMART U14, SMART U15
Foste echipe
SMART U12, SMART U13, SMART U14
Data nașterii
27 July 1977
Vârstă
46

Lotul Under 14 sezon 2022-2023

#PlayerData nașteriiVârstăÎnălțimeGreutate
rouAlessia Raisa Lucaciu17 December 200913177 cm57 kg
rouMara Letizia Ștefan4 August 200914162 cm49 kg
rouAnna-Paulina Brândușan23 September 201013166 cm49 kg
rouPanna Pocsai12 October 201013169 cm-
rouAnamaria Revnic22 December 201012157 cm48 kg
rouIlinca-Andreea Orosan1 December 201112145 cm33 kg
2rouSofia-Maria Olar4 April 200914157 cm41 kg
3rouAndia-Loredana Câmpean25 June 201013167 cm52 kg
4rouIlinca Brașoveanu20 February 201013162 cm53 kg
5rouIrina Haba28 February 201112156 cm41 kg
6rouEvelyn Tania Popa26 September 200914166 cm44 kg
8rouMaia Rebeca Pop15 September 200914162 cm46 kg
9rouȘtefania Pallo26 May 200914171 cm48 kg
10rouSara Avram1 May 200914178,5 cm55 kg
11rouAriana Sorana Muncaciu13 January 200914160 cm52 kg
13rouAna Maria Elia Ungur20 July 200914160 cm51 kg
14rouAna Raluca Chendrean18 February 201013--
18rouTania Laszlo10 June 201013153 cm49 kg

Program

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 1)
10:00
Faza 2 U14
2023-2024
Sala Sporturilor Cernat

Smart Basketball Team - ACS Ralph Brașov

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 2)
19:00
Faza 2 U14
2023-2024
Sala Sporturilor Cernat

CSȘ Gheorgheni – Smart Basketball Team

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 1)
10:00
Faza 2 U14
2023-2024
Sala Sporturilor Cernat

ACS KSE Târgu Secuiesc – Smart Basketball Team

Results

(CNU14, Faza 1 ZONALĂ, Turneul 1)
45 - 12
Faza 1 U14
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

ACS NBS Cluj - Smart Basketball Team

(CNU14, Faza 1 ZONALĂ, Turneul 1)
42 - 44
Faza 1 U14
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team - CSM Târgu Mureş

(CNU14, Faza 1 ZONALĂ, Turneul 1)
47 - 49
Faza 1 U14
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

ACS Rookies Oradea - Smart Basketball Team

(CNU14, Faza 1 ZONALĂ, Turneul 1)
41 - 37
Faza 1 U14
2023-2024
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team - MP Sport Timișoara

(TURNEUL FINAL, LOC 5-6)
59 - 57
Turneul Final Faze Eliminatorii U14
2022-2023
Sala Polivalentă Alexandria

Smart Basketball Team vs. Olimpia București

(TURNEUL FINAL, LOC 5-8)
42 - 19
Turneul Final Faze Eliminatorii U14
2022-2023
Sala Polivalentă Alexandria

Smart Basketball Team vs. CSȘ Sibiu

(TURNEUL FINAL, GRUPA 1A)
57 - 30
Turneul Final U14
2022-2023
Sala Polivalentă Alexandria

Smart Basketball Team Cluj-Napoca – ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

(TURNEUL FINAL, GRUPA 1A)
46 - 51
Turneul Final U14
2022-2023
Sala Polivalentă Alexandria

Smart Basketball Team Cluj-Napoca – CSȘ Alexandria

(TURNEUL FINAL, GRUPA 1A)
74 - 60
Turneul Final U14
2022-2023
Sala Polivalentă Alexandria

ACS Rookies Oradea – Smart Basketball Team Cluj-Napoca

(FAZA SEMIFINALĂ, TURNEUL 2)
54 - 41
Faza 3 U14
2022-2023
Sala Sporturilor Târgu Jiu

CSM Târgu Jiu vs. Smart Basketball Team

(FAZA SEMIFINALĂ, TURNEUL 2)
54 - 72
Faza 3 U14
2022-2023
Sala Sporturilor Târgu Jiu

Smart Basketball Team vs. CSȘ Alexandria

(FAZA SEMIFINALĂ, TURNEUL 1)
37 - 92
Faza 3 U14
2022-2023
Sala Polivalentă Alexandria

CSȘ Sibiu vs. Smart Basketball Team

(FAZA SEMIFINALĂ, TURNEUL 1)
65 - 41
Faza 3 U14
2022-2023
Sala Polivalentă Alexandria

Smart Basketball Team vs. CSȘ Gloria Valbon Arad

(FAZA SEMIFINALĂ, TURNEUL 1)
23 - 90
Faza 3 U14
2022-2023
Sala Polivalentă Alexandria

CSM București vs. Smart Basketball Team

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 4)
41 - 48
Faza 2 U14
2022-2023
Sala Sporturilor Zăbala (Zabola)

LT Lucian Blaga Reghin vs. Smart Basketball Team

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 4)
78 - 42
Faza 2 U14
2022-2023
Sala Sporturilor Zăbala (Zabola)

Smart Basketball Team vs. ACS Gladius Târgu Mureș

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 4)
45 - 85
Faza 2 U14
2022-2023
Sala Sporturilor Zăbala (Zabola)

ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe vs. Smart Basketball Team

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 3)
49 - 14
Faza 2 U14
2022-2023
Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Târgu Mureș

Smart Basketball Team vs. LT Lucian Blaga Reghin

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 3)
48 - 53
Faza 2 U14
2022-2023
Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Târgu Mureș

ACS Gladius Târgu Mureș vs. Smart Basketball Team

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 3)
40 - 57
Faza 2 U14
2022-2023
Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Târgu Mureș

Smart Basketball Team vs. ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 2)
32 - 80
Faza 2 U14
2022-2023
Sala Parcul Tineretului Reghin

LT Lucian Blaga Reghin vs. Smart Basketball Team

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 2)
84 - 43
Faza 2 U14
2022-2023
Sala Parcul Tineretului Reghin

Smart Basketball Team vs. ACS Gladius Târgu Mureș

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 2)
18 - 60
Faza 2 U14
2022-2023
Sala Parcul Tineretului Reghin

ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe vs. Smart Basketball Team

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 1)
81 - 38
Faza 2 U14
2022-2023
Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Târgu Mureș

Smart Basketball Team vs. LT Lucian Blaga Reghin

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 1)
56 - 76
Faza 2 U14
2022-2023
Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Târgu Mureș

ACS Gladius Târgu Mureș vs. Smart Basketball Team

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 1)
87 - 38
Faza 2 U14
2022-2023
Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Târgu Mureș

Smart Basketball Team vs. ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe

(FAZA 1 ZONALĂ, Turneul 2)
11 - 70
Faza 1 U14
2022-2023
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

”U” Cluj vs. Smart Basketball Team

(FAZA 1 ZONALĂ, Turneul 2)
61 - 38
Faza 1 U14
2022-2023
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team vs. Gladius Târgu Mureș

(FAZA 1 ZONALĂ, Turneul 1)
37 - 59
Faza 1 U14
2022-2023
Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Târgu Mureș

Gladius Târgu Mureș vs. SMART Basketball Team

(FAZA 1 ZONALĂ, Turneul 1)
101 - 15
Faza 1 U14
2022-2023
Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Târgu Mureș

SMART Basketball Team vs. CS Universitatea Cluj

(PENTRU LOCURILE 5-6)
61 - 67
Turneul Final Faze Eliminatorii U14
2021-2022
Sala Agronomia București

Sportul Studențesc vs. Smart Basketball Team

(PENTRU LOCURILE 5-8)
51 - 35
Turneul Final Faze Eliminatorii U14
2021-2022
Sala Agronomia București

Smart Basketball Team vs. LAPI Dej

(TURNEUL FINAL, SFERTURI)
61 - 51
Turneul Final Faze Eliminatorii U14
2021-2022
Sala Agronomia București

Dan Dacian București vs. Smart Basketball Team

(TURNEUL FINAL, GRUPA 1B)
63 - 49
Turneul Final U14
2021-2022
Sala Agronomia București

Gladius Târgu Mureș vs. Smart Basketball Team

(TURNEUL FINAL, GRUPA 1B)
73 - 44
Turneul Final U14
2021-2022
Sala Agronomia București

Smart Basketball Team vs. Leii București

(FAZA 3 NAȚIONALĂ, Turneul 2)
31 - 56
Faza 3 U14
2021-2022
CN Tudor Vladimirescu Târgu Jiu

Smart Basketball Team vs. Dan Dacian București

(FAZA 3 NAȚIONALĂ, Turneul 2)
58 - 26
Faza 3 U14
2021-2022
CN Tudor Vladimirescu Târgu Jiu

Smart Basketball Team vs. CSM Târgu Jiu

(FAZA 3 NAȚIONALĂ, Turneul 2)
41 - 54
Faza 3 U14
2021-2022
CN Tudor Vladimirescu Târgu Jiu

Bega Timișoara vs. Smart Basketball Team

(FAZA 3 NAȚIONALĂ, Turneul 1)
61 - 34
Faza 3 U14
2021-2022
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Dan Dacian București vs. Smart Basketball Team

(FAZA 3 NAȚIONALĂ, Turneul 1)
25 - 56
Faza 3 U14
2021-2022
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

CSM Târgu Jiu vs. Smart Basketball Team

(FAZA 3 NAȚIONALĂ, Turneul 1)
63 - 54
Faza 3 U14
2021-2022
Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Cluj

Smart Basketball Team vs. CSȘ Bega Timișoara

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 2)
76 - 77
Faza 2 U14
2021-2022
BTarena, Sala B

Smart Basketball Team vs. Rookies Oradea

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 2)
20 - 79
Faza 2 U14
2021-2022
BTarena, Sala B

CS MP Sport Timișoara vs. Smart Basketball Team

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 2)
70 - 21
Faza 2 U14
2021-2022
BTarena, Sala B

Smart Basketball Team vs. ABC CSU Sibiu

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 1)
54 - 53
Faza 2 U14
2021-2022
Universitatea Oradea

Rookies Oradea vs. Smart Basketball Team

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 1)
21 - 70
Faza 2 U14
2021-2022
Universitatea Oradea

ABC CSU Sibiu vs. Smart Basketball Team

(FAZA 2 REGIONALĂ, Turneul 1)
109 - 23
Faza 2 U14
2021-2022
Universitatea Oradea

Smart Basketball Team vs. CS MP Sport Timișoara

(FAZA 1 ZONALĂ, Turneul 2)
76 - 47
Faza 1 U14
2021-2022
LAPI Dej

Smart Basketball Team vs. ABC CSU Sibiu

(FAZA 1 ZONALĂ, Turneul 2)
51 - 77
Faza 1 U14
2021-2022
LAPI Dej

Smart Basketball Team vs. ACS Gladius Târgu Mureș

(FAZA 1 ZONALĂ, Turneul 2)
34 - 75
Faza 1 U14
2021-2022
LAPI Dej

LAPI Dej vs. Smart Basketball Team

(FAZA 1 ZONALĂ, Turneul 1)
46 - 68
Faza 1 U14
2021-2022
LAPI Dej

ABC CSU Sibiu vs. Smart Basketball Team

(FAZA 1 ZONALĂ, Turneul 1)
73 - 38
Faza 1 U14
2021-2022
LAPI Dej

ACS Gladius Târgu Mureș vs. Smart Basketball Team

(FAZA 1 ZONALĂ, Turneul 1)
53 - 40
Faza 1 U14
2021-2022
LAPI Dej

SMART Basketball Team vs. LAPI Dej

CNU14, Faza 1, Turneul 1

Poz.TeamPCTMJVÎPMPPDIF
1844027892186
26422144173-29
36422158172-14
45413208240-32
55413103214-111

Under 14 Sezoane precedente

DateTeamsOra / Rez.FazăSeasonSală / Teren
SMART U14
OLIMPIA
Turneul Final Faze Eliminatorii U142022-2023
SMART U14
CSȘ SIBIU
Turneul Final Faze Eliminatorii U142022-2023
SMART U14
SEPSI SIC
Turneul Final U142022-2023
SMART U14
CSȘ ALEXANDRIA
Turneul Final U142022-2023
ROOKIES
SMART U14
Turneul Final U142022-2023
CSM Tg. JIU
SMART U14
Faza 3 U142022-2023
SMART U14
CSȘ ALEXANDRIA
Faza 3 U142022-2023
CSȘ SIBIU
SMART U14
Faza 3 U142022-2023
SMART U14
VALBON
Faza 3 U142022-2023
CSM București
SMART U14
Faza 3 U142022-2023
LT BLAGA Reghin
SMART U14
Faza 2 U142022-2023
SMART U14
GLADIUS
Faza 2 U142022-2023
SEPSI SIC
SMART U14
Faza 2 U142022-2023
SMART U14
LT BLAGA Reghin
Faza 2 U142022-2023
GLADIUS
SMART U14
Faza 2 U142022-2023
SEPSI SIC
SMART U14
Faza 2 U142022-2023
LT BLAGA Reghin
SMART U14
Faza 2 U142022-2023
SMART U14
GLADIUS
Faza 2 U142022-2023
SEPSI SIC
SMART U14
Faza 2 U142022-2023
SMART U14
LT BLAGA Reghin
Faza 2 U142022-2023
GLADIUS
SMART U14
Faza 2 U142022-2023
SMART U14
SEPSI SIC
Faza 2 U142022-2023
CS ”U” Cluj
SMART U14
Faza 1 U142022-2023
SMART U14
GLADIUS
Faza 1 U142022-2023
GLADIUS
SMART U14
Faza 1 U142022-2023
SMART U14
CS ”U” Cluj
Faza 1 U142022-2023
SPORTUL
SMART U14
Turneul Final Faze Eliminatorii U142021-2022
SMART U14
LAPI DEJ
Turneul Final Faze Eliminatorii U142021-2022
DAN DACIAN
SMART U14
Turneul Final Faze Eliminatorii U142021-2022
GLADIUS
SMART U14
Turneul Final U142021-2022
SMART U14
LEII BUC.
Turneul Final U142021-2022
SMART U14
DAN DACIAN
Faza 3 U142021-2022
SMART U14
CSM Tg. JIU
Faza 3 U142021-2022
BEGA TM.
SMART U14
Faza 3 U142021-2022
DAN DACIAN
SMART U14
Faza 3 U142021-2022
CSM Tg. JIU
SMART U14
Faza 3 U142021-2022
SMART U14
BEGA TM.
Faza 3 U142021-2022
SMART U14
ROOKIES
Faza 2 U142021-2022
MP SPORT
SMART U14
Faza 2 U142021-2022
SMART U14
ABC CSU SIBIU
Faza 2 U142021-2022
ROOKIES
SMART U14
Faza 2 U142021-2022
ABC CSU SIBIU
SMART U14
Faza 2 U142021-2022
SMART U14
MP SPORT
Faza 2 U142021-2022
SMART U14
ABC CSU SIBIU
Faza 1 U142021-2022
SMART U14
GLADIUS
Faza 1 U142021-2022
LAPI DEJ
SMART U14
Faza 1 U142021-2022
ABC CSU SIBIU
SMART U14
Faza 1 U142021-2022
GLADIUS
SMART U14
Faza 1 U142021-2022
SMART U14
LAPI DEJ
Faza 1 U142021-2022

VREI SĂ AFLI NOUTĂȚILE SMART?

ÎNSCRIE-TE LA NEWSLETTER!

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.